فروش فایل و مقاله طرح توجیهی پایان نامه - دانلود تحقیق آماده در قالب word با عنوان مولوي ۳۶ ص

امتیاز خریدارن به فایل :
0

دانلود تحقیق آماده در قالب word با عنوان مولوي ۳۶ ص

ارسال شده در تاریخ : 1395/10/22

ادبیات
تاریخ ارسال : 1395/10/22
حجم فایل : 44,996
فرمت فایل : zip
رمز عبور : ندارد
بازدید : 538 مرتبه


قیمت فایل : 5,000 تومان | پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  گزارش تخلف  | فروشنده ی فایل : محسن شریفیان

توضیحات معرفی فایل

پيشگفتار 
«سخن كه خيزد از جان زجان حجاب كند .»مولوي پارادوكس اساسي اشعارش را كه عجز كلمات و زبان انسان در بيان حقيقت را مي رساند در مطلع يكي از غزلهايش بيان مي كند. كلمات همچون حجابي كه سيماي معشوق را از ديدگان عاشق دردكش پنهان مي كند يا ( در تشبيهي ديگر از همين شعر) همچون قشري كه مغز معنا را مي پوشاند بين جان و حقيقت حائل مي شود . شاعر توصيه مي كند « براي مغز سخن قشر حرف را بشكاف » « همي شكاف تو كف را تا كه به آب رسي / به كف بحر بمنگر كه آن حجاب كند . » در نظر مولانا تمام جنبه هاي خلقت در اين جهان حجابي ميان انسان طالب و حقيقت است :
نشان آيت حق است اين جهان فنا          ولي زخوبي حق اين نشان حجاب كند 
چه مي خواهيم بدانيم از شاعري كه به عجز زبان بشر در تقرير حقيقت اذعان دارد و پيوسته بي رغبتي اش به سرودن شعر را بر زبان مي راند و البته در زمره پركارترين شعراي فارسي است و هزاران غزل و دهها هزار مثنوي تعليمي – روايي سروده است  مولوي شناسي و مولوي پژوهي در شرق و غرب با آن سنت دير پايي كه دارد تصاوير متعددي از اين شاعر در اذهان پديد آورده است : عارف شوريده ، حكيم الهي ، معلم ، واعظ و درويشي كه در حال مي رود و از خود بيخود مي شود . تذكره نويساني ( مانند افلاكي ) از كرامات او گفته اند و مولفان نسبتاً ميانه رو تر كوشيده اند از افكاري كه در قالب اشعار بيان شد ، دستگاه حكمت الهي و عرفان شاعر را بنا كنند . 
-

برچسب ها

مولوی

موارد مرتبط


?

درباره فروشگاه


در اینجا اطلاعاتی در مورد فروشگاه قرار میگیرد ، جهت ویرایش به پنل کاربری مراجعه کنید


پیغام مدیریت


در صورت وجود مشکل در فایل خریداری شده ، فروشگاه ما با پشتیبانی بموقع رضایت شما را جلب خواهد کرد .کليه ي محتواي اين سايت توسط کاربران درج شده است و تيم مديريت هيچ مسئوليتي نسبت به آن ها ندارد.
W3C Standard Website Valid HTML5 / CSS3 - v2.1
Copyright © All Right Reserved For mefiles.ir